Jelenia Góra – idealna baza wypadowa

Jelnia Góra co prawda nie znajduje się w samym sercu pięknych i malowniczych Karkonoszy, ale jest świetnym punktem wypadowym. Warto wybrać się na ciekawe wycieczki po okolicy, gdyż w pobliżu nie brakuje atrakcji.

Jagniątków, dzielnica Jeleniej Góry, znajduje się niedaleko Karkonoszy. Ze względu na swoje położenie jest też często wybierana przez turystów, którzy pragną wybrać się na górskie wycieczki i spacery po okolicy. Szlaków tu nie brakuje, ale – co ważne – mają one różny stopień trudności, a zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać się na całodzienną wyprawę albo krótki spacer wśród malowniczych okoliczności przyrody. Polecamy ponadto rozważyć wypożyczenie rowerów i poruszanie się po okolicy właśnie na nich – to wielka frajda tak dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Co więcej, warto wybrać się także do Sobieszowa, a stąd zaś na jeden z najpopularniejszych zamków w Polsce, czyli Chojnik. To jedna z najważniejszych atrakcji, które znajdują się w okolicy i grzechem byłoby go pominąć i nie zobaczyć na własne oczy. To jednak nadal nie wszystko! Miłośnicy zamków marzą, aby podziwiać zamki nad Loarą, a tymczasem do odwiedzenia jest także zamek Czocha oraz zamek Grodziec.
Innym pomysłem na wypad jest wycieczka do Cieplic oraz do Podgórzyna, Przesieki i Zachełmia. Warto poświęcić na tę wyprawę nawet więcej niż jeden dzień. Godne polecenia są również tzw. Perły Zachodu i Wieża Rycerska znajdująca się w Siedlęcinie.
(KKw)