Zakochaj się – poznaj Jelenią Górę

Jelenia Góra słynie jako stolica Karkonoszy – warto się tu wybrać zarówno na weekend, jak i na dłużej. Leży nad Bobrem, między Karkonoszami i Górami Kaczawskimi.
Jelenia Góra to wiele różnorodnych atrakcji, a zatem każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie – przede wszystkim w mieście znajduje się wiele interesujących zabytków, działają także teatry, Filharmonia Jeleniogórska, kilka muzeów oraz galerii. Organizowane są ciekawe spotkania, głównie jednak w sezonie letnim, gdy przyjeżdża tu wielu turystów – np. Wrzesień Jeleniogórski, Festiwal Filmów Komediowych „Barejada” czy Krokus Jazz Festiwal. Warto też dodać, że Polska była kiedyś podzielona na 49 województw, a wtedy Jelenia Góra była stolicą jednego z nich. To stare i zabytkowe miasto – warto zobaczyć plac Ratuszowy, Ratusz, pałac Paulinum, baszty Grodzka i Zabytkowa,
Co więcej, Jelenia Góra to urocza baza wypadowa… w góry oczywiście. Miłośnicy trekkingu oraz spacerów chętnie spędzają tu czas, mimo że Jelenia Góra nie leży w samym sercu karkonoskich gór. W okolicy też znajduje się wiele atrakcji, do których warto się wybrać – Dolny Śląsk zdecydowanie potrafi zachwycić. Polecamy wybrać się m.in. obejrzeć Zamek Czocha, Zamek Książ czy Zamek Grodziec, kompleks „Riese”, urokliwe Kłodzko itd.
Jelenia Góra obejmuje kilka dzielnic, są to Cieplice Śląskie – Zdrój, Jagniątków, Sobieszów, Zabobrze, Śródmieście, Goduszyn, Grabary, Maciejowa, Strupice, Zatorze, a także kiedyś odrębne wioski czy miasteczka, tj. np. Cieplice (słynące jako uzdrowisko) oraz Sobieszów. Najmłodszą dzielnicą jest Jagniątków.
Powodzeniem wśród turystów cieszą się głównie dzielnice podgórskie, czyli Jagniątków i Sobieszów (ze słynnym Zamkiem Chojnik), a także Cieplice z powodu uzdrowiska. Baza turystyczna jest tu bardzo dobrze przygotowana i hotele czy pensjonaty tu powstałe mogą być świetnym punktem do wypadów po okolicy czy nawet całym regionie. Jeśli marzą Wam się wycieczki w Karkonosze, zachęcamy do wypadu do Jeleniej Góry.

KKw/fot.Makalu/Pixabay