Jelenia Góra – miasto dla miłośników przyrody

Są tacy, którzy nie lubią zwiedzać miast, lecz preferują spacery po górach i parkach. Są jednak i tacy, którzy szukają kompromisu – idealnym miastem jest dla nich Jelenia Góra.

W Jeleniej Górze i okolicy można odnaleźć różnorodne atrakcje – przyrodnicze, ale nie tylko. Warto zwiedzić miasto, gdyż jest w nim wiele zabytków, m.in. mury obronne, Ratusz, budynki sakralne czy wieża zamkowa, ale koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę po okolicy.

W Karkonoszach panuje klimat podobny do alpejskiego, co oznacza, że często występują tutaj niskie temperatury i dość częste opady. W Karkonoszach panuje klimat podobny do alpejskiego, co oznacza, że często występują tutaj niskie temperatury i dość częste opady. Najwyższy szczyt Karkonoszy to Śnieżka, u której stóp leży Karpacz – lubiany ośrodek turystyczny i narciarski.

Region jest górzysty, a zatem miłośnicy spacerów poczują się jak w raju. Sudety cieszą się wśród turystów ogromną popularnością, gdyż wydzielono w nich wiele szlaków o różnej długości i stopniu trudności.

Poza tym w okolicy Jeleniej Góry znajdują się góry Kaczawskie, ośrodek narciarski Łysa Góra, Szklarska Poręba oraz popularny turystycznie Świeradów-Zdrój mający status uzdrowiska.

(KKw / Fot. By Piotr klementowski – Praca własna, CC BY-SA 3.0)