Jelenia Góra – stolica Karkonoszy

Jelenia Góra określana jest jako stolica Karkonoszy. Znajduje się nad Bobrem, w malowniczej kotlinie między Karkonoszami i górami Kaczawskimi. Nie brakuje tu pięknej przyrody, ale także zabytków, muzeów, galerii, teatrów, jest też Filharmonia Jeleniogórska.

Jelenia Góra to stare i zabytkowe, ponad 80-tysięczne, miasto na Dolnym Śląsku. W czasach, kiedy w Polsce wydzielono aż 49 województw, Jelenia Góra była stolicą jednego z nich. Nie brakuje tu atrakcji, które warto zobaczyć, wybierając się tu turystycznie. W Jeleniej Górze znajduje się ponadto lubiane przez turystów Uzdrowisko Cieplice, które odwiedzają tłumy kuracjuszy.
Z kolei turyści chętnie wybierają się do dzielnic Jagniątków, Cieplice i Sobieszów, gdyż znajdująca się tu baza turystyczna jest dobrze rozbudowana, a poza tym miejsce jest bardzo dobre jako punkt wypadowy na wycieczki w Karkonosze.
Zamek Chojnik w Sobieszowie to kolejna z wielkich atrakcji tego miejsca, a zatem warto wpisać go w program zwiedzania. Wielbiciele zabytków i zwiedzania powinni też zobaczyć Bramę Wojanowską z wieżą, mury, baszty, plac Ratuszowy, zabudowę stylizowaną na starą, kościół Świętego Erazma i Pankracego, cerkiew prawosławną Świętych Piotra i Pawła, kaplicę św. Anny itd. O zabytkach i pięknie Starego Miasta będziemy jeszcze pisać, a zatem warto śledzić nasz portal!
(Kkw)