Darmowy staż – szansa czy utrapienie?

Zanim zaczniesz pracę, wybierz się na staż – to dobry sposób, aby poznać, jak dany zawód wygląda w praktyce, czy nam się podoba itd. Dla jednych to szansa, dla innych strata czasu.

Nikt nie lubi pracować za darmo, ale są takie firmy, w których warto odbyć nawet bezpłatny staż. Można wtedy zdobyć cenne doświadczenie w kancelarii prawnej, agencji marketingowej i PR, firmie informatycznej czy w dziale finansowym znanej korporacji. Aby jednak faktycznie uczyć się od najlepszych, warto wybrać dobrą i znaną firmę, w której prowadzony staż odbywać się będzie z szacunkiem i profesjonalnie.

Jedynie to może zdeterminować studenta, aby chciał pracować za darmo i w dodatku angażować się w dane zadania i życie firmy. Wynagrodzenie to główny motywator pracy, a tu jesteśmy go pozbawieni na dzień dobry. Cenny wpis w CV, możliwość udziału w szkoleniach i konsultowania się z doświadczonymi praktykami, pozyskanie wiedzy, doświadczenia oraz kontaktów też mogą przekonać. Darmowy staż to też dobry pomysł, ale pod warunkiem, że nie tylko student da coś od siebie.

KKw, fot.geralt/Pixabay