Cieplice – wspaniałe uzdrowisko

Termy Cieplickie to dla spragnionych wypoczynku raj na Ziemi – można wypocząć w strefie basenów i strefie SPA, oddając się relaksowi w pełni.
Termy Cieplickie znajdują się w uzdrowiskowej i bardzo lubianej wśród turystów dzielnicy Jeleniej Góry – w Cieplicach. Niedaleko mieszczą się też parki oraz zabytki i inne atrakcje, teatr i wygodne hotele. To wspaniałe miejsce na weekendowy lub dłuższy wypoczynek.
Termy Cieplickie stanowią unikalny w skali całego regionu kompleks basenów. Wykorzystywane są w nim wody termalne o niespotykanym składzie chemicznym i temperaturze. Co ciekawe, woda pochodzi z tego samego ujęcia, co znajdujące się w pobliżu Uzdrowisko. Są to wody fluorkowo-krzemowe z odwiertu o głębokości niemal 2000 m, przed schłodzeniem i rozrzedzeniem, mają one temperaturę aż 89°C. Oczywiście są dopasowywane do poziomu zgodnego z obowiązującą w Polsce normą.

Wyjątkowe warunki
Przed napełnieniem basenów i jacuzzi, trzeba jej nadać właściwą dla celów rekreacyjnych temperaturę, ok. 28-36°C. Zabawa, wypoczynek, kąpiel, nauka pływania w ciepłej wodzie ma świetny wpływ na nasze samopoczucie oraz regenerację, także poprawia efektywność masaży i innych zabiegów. Ciepło, które pozostaje, jest wykorzystywane do ogrzewania budynku, podłóg i centralnej wody użytkowej.

Trzy strefy basenowe
Całość dzieli się na trzy strefy – strefa basenów wewnętrznych obejmuje m.in. basen rekreacyjny z hydromasażami, huśtawką wodną i „dziką rzeką” oraz basen pływacki, dwa brodziki ze zjeżdżalniami i tryskaczami, dwie wanny jacuzzi, dwie zjeżdżalnie „Anakonda” i „Cebula”, a także dwa baseny termalne – Norweski i Zdrojowy, z których można wypłynąć na zewnątrz hali basenowej o każdej porze roku. Strefa basenów zewnętrznych działa w sezonie letnim – obejmuje basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią rodzinną i drugą rurową, parasol wodny i gejzery, plażę z leżakami.

Strefa SPA – relaks dla ciała i duszy
Z kolei strefa SPA, bardzo popularna wśród turystów, obejmuje dwie sauny fińskie o różnych temperaturach, sauny infrared i parową, grotę śnieżną, bicze wodne, trzy wanny jacuzzi, tepidarium, fontannę lodową oraz wyjątkową strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami ceramicznymi i gabinety, w których wykonywane są masaże i różne zabiegi. Strefa ta jest obietnicą wspaniałego relaksu dla ciała i ducha.
Bogata jest także oferta zabiegów i masaży wodnych oraz powietrznych, które w połączeniu z wodą termalną i wodą zmineralizowaną są idealnym dopełnieniem terapii, rehabilitacji czy też po prostu chwil relaksu.

Jeszcze więcej atrakcji
To nadal nie wszystko – w obiekcie mieści się Strefa Treningu Funkcjonalnego, kort do squasha, sala do zajęć fitness, sklep sportowy i liczne lokale gastronomiczne. Oferta Term Cieplickich jest niezwykle bogata i wyjątkowo atrakcyjna, a w samej Jeleniej Górze nie brakuje hoteli i pensjonatów, w których można się zatrzymać. Okolica zachęca też do spacerów i podziwiania malowniczego regionu. Warto połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem – Jelenia Góra i Cieplice będą dobrą opcją na weekend lub tydzień, a nawet dłużej.

KKw, fot.jplenio/Pixabay